Tytuł:

Wrocław – 8 widoków

Temat:

karta pocztowa   kartka pocztowa   pocztówka   widokówka   Wrocław

Opis:

Karta pocztowa z zestawieniem ośmiu czarno-białych fotografii z widokami z Wrocławia na awersie i zapisanym rewersem.
Widoki ujęte w jasną ramkę, brzegi karty opracowane dekoracyjnie.
Na awersie w centrum u góry napis „BRESLAU”, poniżej widok na gmach główny uniwersytetu w ujęciu sprzed wejścia do kościoła uniwersyteckiego podpisany „Universität.”, poniżej widok na fontannę z Neptunem na obecnym pl. Nowy Targ podpisany„Neptunbrunnen ‘Gabeljürge’”; po lewej od góry: widok na Wyspę Piaskową i Ostrów Tumski z Mostu Uniwersyteckiego podpisany „Kreuzkirche, Dom u. Sandkirche.”, poniżej widok na plac Solny, w tle rynek z ratuszem podpisany „Blücherplatz mit Rathaus.”, u dołu widok z pergoli na Halę Stulecia podpisany „Jahrhunderthalle mit Pergola.”; po prawej od góry widok na gmach Muzeum Sztuk Pięknych podpisany „Museum der bildenden Künste.”, poniżej widok na rynek z okna jednej z kamienic w pierzei wschodniej z wieżą kościoła św. Elżbiety w tle podpisany „Ring”; u dołu widok na Wyspę Piaskową z lotu ptaka od północnego-wschodu podpisany „Blick nach der Sandinsel und Sandkirche.”.
Na rewersie drukowane napisy pionowo „Foto u. Kunstverlag Bruno Scholz, Breslau 1. Nachdruck verboten Nr. 152” i poziomo „Freigegeben durch R.L.M. E Nr. 17264/40”.
W miejscu znaczka datownik pocztowy czarnym tuszem z napisem „BRESLAU 2 | 31.8.41.-15”, obok pieczątka propagandowa czarnym tuszem „Reichsmesse | in Leipzig | Herbst 1941 | 31.VIII.-4.IX.” i pieczątka fioletowym tuszem z orłem III Rzeszy i nie w pełni czytelnym napisem w otoku „5./Nachrichten[...]”.
Pole adresowe i tekstowe wypełnione ręcznie atramentem w języku niemieckim.

Sponsor digitalizacji:

Leopoldina online   kliknij tutaj, żeby przejść

Surowiec/Materiał:

papier

Technika wykonania:

druk

Miejsce powstania:

Wrocław

Wydawca:

Foto und Kunstverlag Bruno Scholz

Data utworzenia:

1940

Typ:

karta pocztowa

Rozmiar:

89 x 139 mm

Źródło:

MUWr-984

Prawa dostępu:

Publikacja jest dostępna publicznie bez ograniczeń

Licencja:

Znak domeny publicznej 1.0   kliknij tutaj, żeby przejść

Właściciel praw:

Uniwersytet Wrocławski

Lokalizacja oryginału:

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego